نکات کنکوری خرید سرویس خواب برای نوجوانان از زبان یک مادر

خرید سرویس خواب نوجوان یکی از مسائلی است که تا حدی اجتناب ناپذیر است. با بامبینو همراه باشید تا نکات کنکوری یک خرید خوب برای سرویس خواب را از زبان یک مادر بشنویم.

سرویس خواب نوجوان

والدین بیشتر در چه زمانی به فکر خرید سرویس خواب می افتند؟

خرید سرویس خواب برای نوجوان می تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد و با توجه به شرایط هر خانواده متفاوت باشد. اما من تلاش میکنم مهم ترین عواملی که دیده ام خانواده ها به فکر خرید سرویس خواب نوجوان خود می افتند را اشاره کنم:

سرویس خواب نوجوان
 • نوجوانی سنی است که فرزندتان تلاش می کند استقلال خود را به شما و اطرافیانش نشان دهد. این استقلال می تواند از پافشاری و انتخاب برای چیزهای کوچک شروع شود و تا به دست آوردن استقلال کامل ادامه پیدا کند. سرویس خواب هم از این قاعده مستثنی نیست. در واقع این یکی از ارکان اصلی اتاق او را تشکیل می دهد. پس طبیعی است که برای عوض کردن آن به شما اصرار کند.
 • از بین رفتن سرویس خواب در طی سال های متمادی استفاده: عواملی مثل جابه جایی و اثاث کشی های مداوم، رطوبت، زنگ زدگی، لکه های مختلف و … ممکن است ظاهر تخت از بین رفته باشد و واقعا نیاز به خرید یک سرویس جدید حس شود.

بیشتر بخوانید: سرویس خواب کودک و نوجوان و نکاتی که هنگام خرید باید بدانید

 • ظاهر نامناسب: اکثر والدین در سال های ابتدایی زندگی فرزندشان، سرویس خوابی برای او می خرند که ظاهری فانتزی و جذاب تر دارند. اگر چه این سرویس خواب ها در شرایط زمانی و موقعیت آن زمان خود دوست داشتنی و جذاب بودند اما با گذشت زمان، تکراری و نامناسب به نظر می رسند. یک سرویس خواب کودکانه کیتی مسلما برای یک دختر نوجوان مناسب نیست.

برای خرید سرویس خواب چه نکاتی را والدین باید رعایت کنند؟

 • مهم ترین نکته ای که وجود دارد دادن حق انتخاب به فرزندتان است. همان طور که قبلا گفتم حس داشتن استقلال یکی از مهم ترین عواملی است که شما را مجبور می کند به فکر خرید یک سرویس جدید برای نوجوان خود بیفتید. پس حتما در هنگام خرید، فرزندتان را با خود ببرید و به نظر او احترام بگذارید.
 • طرح هایی را انتخاب کنید که اسپرت، ساده و شیک باشند. خرید تخت هایی با ظاهرهای خاص ممکن است دوباره در آینده شما را مجبور سرویس خواب بکند.

بیشتر بخوانید: انواع مدل های تخت خواب بچه ( 4 نکته اساسی برای خرید) +معرفی

 • رنگ های خنثی برای سرویس خواب بهترین رنگ ها هستند. زیرا با کم ترین تغییرات می توانید رنگ محیط را عوض کنید و آن را جذاب تر کنید. از طرفی رنگ های خنثی می توانند با هر محیطی خود را وفق دهند و زیبا به نظر برسند.
 • ارتفاع تخت تان مناسب با استفاده های روزمره باشد. ارتفاع آن را به گونه ای انتخاب کنید که برای نشستن مناسب باشد.
سرویس خواب نوجوان مدل ونوس
 • کیفیت مواد اولیه و اتصالات را بررسی کنید. پیچ و مهره ها باید اتصالات قوی بداشته باشند تا در هنگام ساتفاده دراز مدت دچار مشکل نشوند. جنس سرویس خواب به گونه ای باشد که در هنگام رطوبت مشکلی پیش نیاید . از طرفی ببینید آیا جنس آن به گونه ای هست که دچار پریدگی رنگ و خش افتادن نشود یا نه. هم چنین توجه داشته باشید که آیا لکه های مختلف به راحتی می تواند تمیز شود یا نه.
 • امکانات و وسایل جانبی سرویس خواب را بررسی کنید. مطمئن باشید به طور کامل نیازهای شما را برآورده می کند. داشتن کتابخانه، حجم کافی برای نگهداری و مرتب کردن وسایل و لباس ها، میز تحریر و شلف های دکوری، طبقات داخل کمد و …  از پارامترهایی هستند که می تواند برای یک خرید خوبه به کار شما بیایند.
 • ابعاد تخت را بررسی کنید. و مطمئن باشید تا سال های طولانی برای فرزندتان پاسخگو است.
 • به خدمات پس از فروش و ضمانت هایی که شرکت سازنده ارائه می دهند توجه کنید. داشتن ضمانت نشان می دهد که اولا کیفیت سرویس خواب شما حتما خوب است که شرکت سازنده ضمانت و خدمات پشتیبانی را می پذیرد و عهده دار می شود. دوما خیال شما را از بابت مشکلات و صدمات احتمالی راحت می کند.

برای دخترها و پسرها چه نوع سرویس خوابی پیشنهاد می کنید؟

باز هم تاکید می کنم که خریدن سرویس خواب هایی با رنگ های خنثی و طرح های ساده همیشه انتخاب های بهتری هستند. و اگر به دنبال تنوع هستید از رو تختی های متنوع، کوسن های رنگی و گلدان ها استفاده کنید.

بیشتر بدانید: راهنمای انتخاب بهترین رنگ برای اتاق کودک : کدام رنگ مناسب تر است؟

به نظرم سرویس هایی با رنگ چوب و سفید هم برای پسران و هم برای دختران زیبا و جذاب است. خوبی این سرویس ها این است که شما اگر در آینده بخواهید تکه ای به سرویس تان اضافه کنید یا آن را عوض کنید به راحتی می توانید چیزی که به سرویس تان بخورد و با آن ست شود را پیدا کنید.

اما باز هم از بین سرویس های رنگی، سرمه ای و نوک مدادی به نظرم رنگ های جذابی برای نوجوانان است. و برای دختران هم می توانید از رنگ های روشن تر مثل طوسی روشن و کالباسی استفاده کنید.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. بامبینو با چندین سال سابقه موفق در زمینه تولید و فروش سرویس های چوبی با مجموعه بی نظیری از سرویس خواب های نوجوان در خدمت شماست تا یک خرید ایمن و زیبا را تجربه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *