ابعاد استاندارد تخت دو منظوره

خرید تخت های دومنظوره که آنها را با اسم تخت نوزاد نوجوان هم می شناسند از لحاظ مادی می توانند به نفع شما باشند. چرا که با خرید این تختها دیگر لازم نیست برای زمان نوجوانی کودک خود نگران چیزی باشید و به راحتی می توانید با تغییر دادن ابعاد استاندارد تخت دو منظوره، تخت نوزاد را به تخت نوجوان و کودک یا مبل تبدیل کنید.

این تخت ها برای زمان نوزادی لبه های بلندی دارند که با بزرگ شدن کودک خود می توانید کم کم آن ها را از تخت جدا کنید. از طرفی با توجه به این که با بالا رفتن سن نوزاد شما و رشد کردن او شما باید ارتفاع تخت را افزایش دهید می توانید از پایه های متغیر این نمونه تخت دومنظوره استفاده کنید.

ابعاد استاندارد تخت نوزاد نوجوان به چه صورت است؟

طول این تخت ها معمولا بین 180 سانتی متر تا 2 متر، عرض آن بین 85 تا 1 متر و ارتفاع آن تا 122 سانتی متر می باشد.
همیشه به یاد داشته باشید که زمانی که تخت نوزاد نوجوان یا تخت دو منظوره خود را انتخاب می کنید، تختی را انتخاب کنید که طرحی ساده باشد و با گذشت زمان به قول معروف از مد نیوفتد و باید ابعاد و استحکام آنرا طوری انتخاب کنید که ماندگاری بالایی داشته باشد.

بیشتر بخوانید : سیسمونی اصفهان

فاصله استاندارد تخت چند منظوره از زمین باید چطور تنظیم شود؟

زمانی که کودک شما شیرخوار است و در مرحله ی نوزادی به سر می برد لازم نیست که تخت ارتفاع زیادی داشته باشد و بهتر است طوری تنظیم شود که فاصله ی کف تخت تا زمین 10 تا 20 سانتی متر باشد. ولی اگر دوره شیر خواری را رد کرده بسته به قد و وزن و جثه بهتر است که ارتفاع تخت بین 20 تا 40 سانتی متر تنظیم شود. در اصل می توان گفت که ارتفاع درست و اصولی برای تخت چند منظوره را خود کودک شما باید تنظیم کند، به این صورت که:
وقتی کودک شما روی تخت می نشیند، در زمانی که کف پای او به زمین چسبیده است باید ساق و ران و بعد از آن کمر و لگن باهم زاویه 90 در جه بسازند. شما می توانید برای انتخاب دقیق تر مطلب ابعاد استاندارد تخت نوجوان را مطالعه کنید.

در ضمن استفاده از سرویس خواب دومنظوره به شما این امکان را می دهد که در فضای اتاق کودک یا نوزاد خود صرف جویی کنید، چرا این تخت ها دارای یک کمد کوچک و یک میز تعویض پوشک برای شما هستند و این موضوع باعث می شود که در هزینه ی شما برای خرید مواردی دیگر استفاده نشود

بهترین جنس برای تخت نوزاد نوجوان یا تخت دو منظوره چیست؟

اول از همه به یاد داشته باشید که تختی که می خرید زیر آن فضای خالی نباشد، این فضاهای خالی ممکن است باعث جمع شدن حشرات شود.
تختی که می خرید باید از جنس چوب باشد یا در صورتی که چوب نبود می توانید از تخت ها نئوپانی یا MDF استفاده کنید. تخت هایی که فلزی هستند و طرح های فرفوژه ای دارند اصلا برای کودکان و حتی برای بزرگسالان هم مناسب نیستند، چرا که این تخت ها ممکن است لبه های تیزی داشته باشند که به نوزاد یا کودک شما آسیب بزند. از طرفی چوب یکی از متریالی است که به سادگی با فضای اتاق شما سازگار می شود و زیبایی خود را در همه شرایط حفظ می کند.

تخت شما باید با فضای اتاق و جثه ی کودک هماهنگ باشد.

اکثر تخت هایی که به صورت استاندارد تولید می شوند، با فضای اتاق و دکوراسیون سازگارند، ولی در شرایطی که قد کودک شما بیشتر از حد متوسط باشد یا دکوراسیون اتاق شما به صورتی باشد که نیاز به سرویس خوابی متفاوت داشته باشد می توانید تخت مخصوص خود را سفارش دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *