تزیین اتاق کودک دختر با 40 روش خلاقانه و زیبا ( به روزرسانی سال 99)

تزیین اتاق کودک، به خصوص اگر دختر باشد اهمیت بسیار بالایی دارد. چه کودک شما تازه به دنیا آمده باشد و چه چند سالی از تولد او گذشته باشد، باید بدانیم که طراحی و دکوراسیون اتاق، نقش زیادی در رشد فرزندمان دارد.

استفاده از رنگ های متنوع، شاد و آرام بخش، به کار بردن وسیله های مختلف و جذاب، رنگ آمیزی جذاب و … می تواند نقش پر رنگی در شکوفایی و رشد خلاقیت و مهارت کودک شما داشته باشد.

یک دکوراسیون، علاوه بر زیبایی و تزیینات دلنشین، باید کاربردی نیز باشد تا نگران خراب شدن آن نباشید و کودک شما بتواند به راحتی از آن استفاده کند.

با تیم بامبینو در این مقاله همراه باشید تا 40 روش خلاقانه و زیبا را برای تزیین اتاق نوزاد یا کودک دخترتان نشان دهیم. یک اتاق زیبا در انتظار شماست. با همراهی ما آن را بسازید.

محتوا پنهان

تزیین اتاق با یک دکوراسیون خوب

مهم ترین چیزی که در زیبا بودن یک محیط نقش بازی می کند وسایل آن است. چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب نوزاد یا کودک دخترتان هم از این قاعده مستثنی نیست. پس اگر می خواهید یک اتاق زیبا داشته باشید یک سرویس خواب خوب انتخاب کنید. برای دیدن مدل های دخترانه سرویس خواب نوزاد یا سرویس خواب کودک و نوجوان بر روی لینک های نوشته کلیک کنید.

سرویس خواب نوزاد

تزیین اتاق نوزاد دختر با بادکنک

1- تزیین به کمک بادکنک و تور

با کمک بادکنک های هلیومی و مقداری تور و روبان می توانید جلوه زیبایی به اتاق دخترتان ببخشید. از این باد کنک ها می توانید در کنار یک میز هدیه، وسایل سیسمونی و تخت نوزاد یا حتی برای تزیین سقف استفاده کنید.

تزیین اتاق دخترانه

2- تزیین با بادکنک و کاغذ رنگی

با کمک کاغذ رنگی های هم رنگ با بادکنک، می توانید طرح جالب و زیبایی بسازید. با کمک ریسه های ساده کاغذی و بادکنک های هم رنگ، می توانید دیوار، در اتاق یا حتی کمد و تخت نوزادتان را تزیین کنید. می توانید از بادکنک های هم رنگ استفاده کنید یا اینکه چند رنگ مختلف مانند عکس زیر داشته باشید.

تزیین اتاق دخترانه

3- تزیین بادکنک با ریسه های نوری

در حال حاضر ریسه های نوری مختلفی در بازار موجود می باشد که می توانید همراه با بادکنک ها، اتاق دخترتان را تزیین کنید. با توجه به مدل ریسه ای که دارید تزیین های مختلفی می توانید انجام دهید. در زیر نمونه ای از کاربرد ریسه ها به همراه بادکنک را می بینید. استفاده از بادکنک هایی با چند رنگ مختلف و در اندازه مختلف جلوه زیبایی به تزیین شما می دهد. می توانید یک دیوار را با کمک این روش تزیین کنید و برای گرفتن عکس یادگاری و … از آن استفاده کنید.

تزیین اتاق دخترانه

4- حباب های بادکنکی

تعدادی بادکنک یک رنگ را در اندازه های مختلف باد کنید و به یک دیگر وصل کنید. برای جلوه بیشتر می توانید از بادکنک های نقره ای یا طلایی نیز در بین آن ها استفاده کنید.

تزیین اتاق دخترانه

5- تزیین سقف با کمک بادکنک های رنگی

با کمک بادکنک های ساده یا هلیومی رنگی که طیف رنگی یکسانی دارند ( از تیره به روشن) می توانید جلوه زیبایی به سقف بدهید. باکنک ها را به یک اندازه باد کنید و با کمک چسب های دو رو به سقف متصل کنید. برای انتهای بادکنک هم می توانید ریسه های کوچکی از نخ و مقوا درست کنید.

تزیین اتاق دخترانه

6- بستنی های بادکنکی

با کمک تکه ای مقوا و بادکنک های ساده می توانید بادکنک تان را به شکل بستنی قیفی تزیین کنید. سپس با کمک کاغذ رنگی و کمی چسب ماتیکی، ترافل های رنگی روی بستنی تان بچسبانید. استفاده از بادکنک هلیومی برای جایی که دوست دارید که بستنی تان در هوا معلق باشد بهتر است.

تزیین اتاق دخترانه

7- ساخت شکل های ساده با بادکنک

با کمک بادکنک ها می توانید شکل های ساده درست کنید و از آن ها برای تزیین اتاق دخترتان استفاده کنید. در شکل زیر می توانید ببینید که چگونه با کمک چند عدد بادکنک و یک ماژیک چگونه یک گل زیبا درست کنید.

برای جلوه زیباتر می توانید گل های رنگی مختلف در ابعاد متفاوت درست کنید. هم چنین استفاده از برگ های مقوایی در ترکیب گل ها نیز می تواند تزیین اتاق شما را زیباتر کند.

تزیین اتاق دخترانه

8- استندهای بادکنکی

با کمک یک میله یا لوله استوانه ای و بادکنک می توانید استندهای بادکنکی درست کنید و برای تزیین اتاق دخترتان از آن استفاده کنید. به کار بردن طیف رنگی مختلف از تیره به روشن و استفاده از ریسه های نوری در بین آن ها می تواند جلوه استند شما را زیباتر کند.

تزیین اتاق دخترانه

9- تزیین اتاق با بادکنک های شفاف

بادکنک های شفاف که به تازگی راهی بازار شده اند جلوه زیبایی دارند و بسیار شیک و لاکچری هستند. با کمک این بادکنک ها می توانید یک تزیین شیک و جذاب در گوشه اتاق دخترتان داشته باشید.

تزیین اتاق دخترانه

اگر به دنبال دیدن ایده های بیشتر هستید شما را به خواندن مطلب زیر دعوت می کنیم.

بیشتر بخوانید: 36 ایده بی نظیر برای تزیین اتاق نوزاد پسر که شما را به وجد خواهد آورد.

تزیین اتاق دخترانه با وسایل ساده

10- تزیین اتاق با بالن های توپی

با کمک توپ های ساده و رنگ کردن آن ها می توانید بالن های زیبایی بسازید و سقف اتاق تان را با آن تزیین کنید. هم چنین با کمک پنبه می توانید ابرهای فانتزی بسازید و فضای آن را زیبا تر کنید.

تزیین اتاق دخترانه

11- تزیین با کمک توپ های رنگی مختلف

توپ های مختلف در ابعاد و رنگ های مختلف تهیه کنید و از سقف اتاق آویزان کنید. برای جلوه بهتر می توانید می توانید با رنگ های مختلف آن ها رنگ کنید و طرح دلخواهتان را روی آن نقاشی کنید.

تزیین اتاق دخترانه

12- تزیین اتاق دخترانه با کمک حباب های کنفی

با کمک یک بادکنک، مقداری نخ کنفی یا کاموای رنگیو چسب چوب حباب های زیبا بسازید و در تزیین اتاق از آن ها استفاده کنید. کاموا یا نخ کنفی تان را در چسب چوب رقیق شده خیس کنید. و سپس به روی بادکنک بپیجانید به گونه ای که تمام سطح بادکنک پر شود. یا اینکه ابتدا سطح بادکنک را با کاموا بپوشانید و سپس با کمک یک قلموی نرم، به کل سطح چسب چوب رقیق شده بزنید.

پس از اینکه چسب چوب خشک شد بادکنک را بترکانید و خارج کنید. می توانید به صورت یک تکه از آن بهره ببرید یا اینکه قسمتی از آن را برش بزنید و برای تزیین جاهای مختلف اتاق دخترتان از ان استفاده کنید.

تزیین اتاق دخترانه

13- تزیین با کمک وسایل ساده

وسیله های ساده ای که در اتاق دخترتان وجود دارد را به شکل جدید تزیین کنید و در قسمت های مختلف استفاده کنید. برای مثال حوله های پارچه ای را به شکل عروسک بچید و در قفسه های لباس یا گوشه های مختلف اتاق از آن استفاده کنید.

تزیین اتاق دخترانه

14- تزیین با کمک بادبادک های رنگی

بادبادک ها همواره یادگار دوران خوش کودکی هستند و حس دلپذیری با خود به همراه می اورند. می توانید بادبادک های کاغذی یا پارچه ای بسازید و به دیوار اتاق دخترتان متصل کنید. استفاده از طرح های ملایم و سازگار با اتاق دخترتان به زیبایی هر چه بیشتر آن کمک می کند.

تزیین اتاق دخترانه

15- تزیین اتاق دختر با ریسه های نوری (LED ها)

هم اکنون ریسه های LED مختلفی در بازار با قیمت مناسب هستند که می توانید از آن ها برای تزیین اتاق دخترتان استفاده کنید. یکی از پرکاربردترین راه های تزیین به کمک ریسه ها، چیدمان عکس هاست. یک دیوار ساده انتخاب کنید و با کمک ریسه ها، عکس های کودکی زیبا و چند گیره چوبی آن را تزیین کنید.

تزیین اتاق دخترانه

16- تزیین اتاق با چادرهای پارچه ای

با کمک چند عدد چوب که می توانید از ابزارفروشی ها تهیه کنید و مقداری پارچه، یک چادر برای دخترتان بسازید. علاوه بر جلوه زیبایی که در گوشه اتاق می تواند داشته باشد، برای بازی کردن بچه ها نیز بسیار مناسب است و بچه ها علاقه زیادی به آن دارند.

آموزش دوخت این چادرهای پارچه ای را به راحتی می توانید در اینترنت جست و جو کنید.

تزیین اتاق دخترانه

17- تزیین اتاق به کمک تور تخت

تورهای تخت، جلوه مجلل و زیبایی به اتاق های دخترانه می دهد و آن را رمانتیک می کند. برای بچه ها نیز یادآور کارتون های پرنسسی است و حس شاهزاده بودن به آن ها می دهد.

برای زیباتر شدن آن نیز می توانید از ریسه های نوری یا گل های پارچه ای در کنار تور تخت استفاده کنید.

برای خرید تور تخت نوزاد می توانید به لینک قرار داده شده مراجعه کنید.

تزیین اتاق دخترانه

18- استفاده از آینه هایی به شکل خاص

آینه ها همواره جلوه خاصی به محیطی که در آن قرار دارد می دهد. فرقی نمی کند یک اتاق کودکانه باشد یا یک سالن مجلل. اما برای تزیین اتاق می توانید از آینه هایی با طرح های خاص و دخترانه استفاده کنید.

ساخت این آینه ها هم کار زیادی نمی برد. می توانید طرح مورد نظرتان را به کسانی که خدمات برش لیزری انجام می دهند بسپارید. طرح مورد نظرتان می تواند بدون قاب یا با قاب چوبی (MDF) باشد. سپس با کمی خلاقیت می توانید آن را رنگ کنید و با وسایل ساده تزیین کنید.

تزیین اتاق دخترانه

19- تزیین اتاق دخترانه به کمک شلف های متنوع

شلف ها یا طبقه های چوبی کوچک، علاوه بر نظم بخشی به محیط، نقش زیادی در تزیین و زیباتر شدن اتاق بازی می کند. مخصوصا اینکه اگر شلف مورد استفاده شده طرح خاصی داشته باشد.

برای تزیین اتاق می توانید از شلف های جذاب تر استفاده کنید. در صورتی که شلف مورد نظر خود را نتوانستید پیدا کنید به احتمال زیاد مراجعه به یک شخص نجار یا خدمات برش لیزری به شما کمک خواهد کرد.

تزیین اتاق دخترانه

20- استفاده از کتاب خانه در تزیین اتاق

کتاب خواندن در نوزادان و کودکان نقش بسیار مهمی در رشد و خلاقیت آن ها بازی می کند. با کمک چند عدد شلف ساده می توانید یک کتاب خانه کوچک برای فرزند خود بسازید. علاوه بر اینکه جلوه زیبایی برای اتاق دخترتان ایجاد می کند او را به خواندن کتاب نیز دعوت می کنید.

تزیین اتاق دخترانه

بیشتر بخوانید: 6 دکوراسیون زیبا و جذاب برای اتاق کودک ایرانی

تزیین اتاق نوزاد دختر با کاغذ رنگی

کاغذ رنگی وسایل در دسترس و ارزان قیمتی هستند که می توانید برای تزیین اتاق دخترتان از آن استفاده کنید. در زیر ایده هایی که می توانید به کمک کاغذ رنگی برای تزیین اتاق استفاده کنید را بیان می کنیم.

21- گل های کاغذی بزرگ بسازید

گل های کاغذی در عین اینکه ساده آماده می شوند اما جلوه لاکچری به اتاق می دهند. گل های کاغذی مدت زیادی نیست که مد شده اند اما کاربردهای زیادی در دکورهای فروشگاه های مختلف، تم های تولد، تزیین آتلیه ها و … داشته اند.

بهتر است شما هم از زیبایی آن ها بی نصیب نمانید. الگوهای آن در اینترنت موجود می باشد. دست به کار شوید و یک اتاق زیبا برای دخترتان با هزینه کم تزیین کنید.

تزیین اتاق دخترانه

22- قلب های قرمز بر دیوار اتاق

با کمک تعدادی کاغذ رنگی یا مقوای قرمز قلب های زیبا در ابعاد مختلف درست کنید و از آن برای تزیین دیوار اتاق، درب یا حتی سرویس خواب دخترتان استفاده کنید.

تزیین اتاق دخترانه

23- ایجاد طرح های فانتزی با کمک کاغذ رنگی برای تزیین اتاق

یکی دیگر از استفاده هایی که می توانید از کاغذ رنگی داشته باشید ساخت استیکر برای تزیین جاهای مختلف اتاق دخترتان است. یک طرح مناسب انتخاب کنید و قسمت ای رنگی ان را بر روی مقوای رنگی متناسب بکشید و قیچی کنید. سپس آن ها را به شکل یک ستیکر به دیوار بچسبانید.

تزیین اتاق دخترانه

24- تابلوهای کاغذی

با کمک منبت ها یا ملیله های کاغذی ( نوارهای کاغذی) می توانید طرح زیبایی درست کنید. سپس از این طرح ها به عنوان یک تابلو، مگنت یا استیکر دیواری استفاده کنید. در شکل زیر می توانید نمونه ساده ای از منبت های کاغذی را ببینید.

تزیین اتاق دخترانه

25- لوستر رنگی

با کمک ریسه های کاغذ رنگی می توانید یک لوستر زیبا و دخترانه برای سقف اتاق بسازید. تعدادی کاغذ یا مقوای رنگی در طیف های مختلف روشن به تیره بخرید. طرح مورد نظرتان که می تواند گل، پروانه با هر چیز دیگری باشد را روی آن ها بکشید و با قیچی جدا کنید. ریسه های رنگی درست کنید و دور چراغ تاق دخترتان نصب کنید. در شکل زیر اندازه ریسه ها از کم به زیاد تغییر پیدا کرده است. که باعث زیباتر شدن آن می شود. هم چنین توجه به نظم رنگی و روشن به تیره شدن آن، جلوه بهتری به آن می دهد.

تزیین اتاق دخترانه

26- اتاق پروانه ای

بر روی مقواهای رنگی الگوی پروانه های بزرگ و کوچک رسم کنید و برش بزنید. هر چقدر طیف رنگی مقواهای استفاده شده به هم نزدیک تر باشد طرح زیباتری خواهید داشت.

تزیین اتاق دخترانه

27- حلقه ای از گل های کاغذی برای تزیین اتاق

گل های رنگی با کمک کاغذ رنگی درست کنید و بر روی یک حلقه بچسبانید. برای حلقه نیز می توانید از یک مقوای ضخیم تر استفاده کنید. سپس گل های ساخته شده را روی آن بچسبانید. سعی کنید طیف گل ها رنگارنگ و تراکم آن ها بالا باشد. از این حلقه می توانید برای تزیین در اتاق دخترتان استفاده کنید.

تزیین اتاق دخترانه

28- ریسه های کاغذی در سراسر اتاق

با کمک کاغذ رنگی ریسه های بلند درست کنید و در سراسر اتاق از آن ها استفاده کنید. طرح های مختلفی از این ریسه ها وجود دارند که می توانید ایده بگیرید.

تزیین اتاق دخترانه

29- تزیین اتاق با اسب تک شاخ های کاغذی

کاغذهای رنگی را به شکل بادبزنی تا بزنید و یک دایره کامل با آن ها ایجاد کنید. سپس با کمک فوم یا مقوای طلایی برای آن یک شاخ درست کنید. با کمک رنگ های دیگر کاغذ رنگی نیز می توانید چشم، گل و گوش درست کنید و تک شاخ تان را زیباتر کنید.

تزیین اتاق دخترانه

تزیین اتاق به کمک عروسک ها

عروسک ها جزو جدایی ناپذیر اتاق های کودکان به خصوص دختران هستند. پس بهتر است دست به کار شوید و از عروسک های مختلف برای تزیین اتاق دخترتان استفاده کنید. علاوه بر این نظم بخشیدن به عروسک ها هم خودش مساله ای است.

30- نردبانی از عروسک ها

با کمک چند تکه تخته چوب ساده و چند متر طناب کنفی می توانید یک نردبان کوچک بسازید. سپس آن را از سقف آویزان کنید و عروسک های دخترتان را در آن قرار دهید. علاوه بر جلوه زیبایی که به اتاق می دهد به نظم دادن عروسک ها نیز کمک زیادی می کند.

تزیین اتاق دخترانه

31- مرتب کردن عروسک با شلف های مختلف

شلف ها و چیدمان آن ها به همراه عروسک ها می تواند جلوه خوب و زیبایی به اتاق بدهد. می توانید تعدادی شلف یک شکل تهیه کنید و با نصب آن به شکل های مختلف دیوار اتاق دخترتان را تزیین کنید.

تزیین اتاق دخترانه

32- مجسمه های عروسکی

از سر عروسک هایی که قدیمی شده اند و دیگر استفاده نمی کنید می توانید به عنوان دیوار کوب استفاده کنید. استفاده از دیوارکوب های عروسکی در یک دکوراسیون مناسب، جلوه زیبایی برای اتاق به همراه می آورد.

تزیین اتاق دخترانه

33- تابلوی دکوراتیو عروسکی برای تزیین اتاق

از عروسک های کوچکی که برای دخترتان خریده اید می توانید برای ساخت تابلوهای کوچک استفاده کنید. در کنار آن نیز از وسایل مینیاتوری دیگر استفاده کنید تا طرح زیباتری داشته باشید.

تزیین اتاق دخترانه

34- گیره پرده عروسکی

از دیگر ایده هایی که با کمک عروسک ها می توانید اتاق دخترتان را تزیین کنید، استفاده از آن ها به عنوان گیره پرده اتاق کودک می باشد. کافی ست به دست و پاهای عروسک مورد نظرتان چسب های پارچه ای یا دکمه های جفتی بدوزید.

تزیین اتاق دختر

35- ننوهای بافتنی برای تزیین گوشه اتاق

می توانید ننوهای بافتنی کوچکی ببافید و آن ها را به گوشه اتاق وصل کنید. سپس از آن ها برای نظم دادن و مرتب کردن عروسک های مختلف استفاده کنید.

تزیین اتاق دختر

36- تزیین سقف اتاق به کمک عروسک

می توانید سراسر اتاق یا گوشه های از آن را یک توری متصل کنید. سپس عروسک هایی که خیلی سنگین نیستند را از آن آویزان کنید. اگر ارتفاع عروسک ها یکسان نباشد جلوه زیباتری خواهید داشت.

تزیین اتاق دختر

37- آویزهای زیبا با کمک عروسک ها

با کمک عروسک های کوچکی که در بازار وجود دارد می توانید آویزهای بالای تخت یا لوسترهای عروسکی درست کنید. حتی می توانید برای ساختن این عروسک ها هم خودتان دست به کار شوید و با نمد طرح مورد علاقه تان را بسازید. یا حتی می توانید از عروسک های کوچک بافتنی استفاده کنید.

تزیین اتاق دختر

رنگ آمیزی اتاق دخترانه

رنگ آمیزی اتاق نقش زیادی در زیبا به نظر رسیدن آن دارد. پس یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای تزیین اتاق دخترتان، چه نوزاد باشد و چه کودک و نوجوان، رنگ کردن آن به شکل خلاقانه و اصولی است.

در ادامه چند ایده عالی برای رنگ کردن اتاق دختر به شما پیشنهاد خواهیم داد.

38- ترکیب رنگ طوسی و صورتی

رنگ خاکستری یکی از پرطرفداران ترین رنگ های مورد استفاده در طراحی دکوراسیون بوده است. از طرفی رنگ صورتی هم جزو جدایی ناپذیر اتاق های دخترانه است. پس بد نیست این دو را با یک دیگر ترکیب کنید و یک دکوراسیون زیبا برای اتاق دخترتان بسازید.

برای ترکیب کردن آن هم می توانید از الگوهای مختلف استفاده کنید. طرح های مورب، راه راه و … از محبوب ترین طرح هایی هستند که می توانید به کار ببرید.

تزیین اتاق دختر

39- طرح های خاص بکشید

علاوه بر طرح های ساده ای که می توانید با تم طوسی و صورتی بزنید، می توانید کمی خلاق تر باشید و طرح های پیچیده تر ایجاد بکشید.

برای مثال در تصویر زیر، یک طرح نسبتا ساده از ترکیب طوسی، صورتی و سفید کشیده شده که زیبایی زیادی به محیط اتاق خواب بخشیده است.

تزیین اتاق دختر

40- نوشته های زیبا بکشید

یکی دیگر از کارهایی که می توانید بر روی دیوار اتاق دخترتان انجام دهید کشیدن نوشته های فانتری بر روی یک دیوار است.

نوشته ها طرح های ساده ای هستند که هم از شلوغ شدن زیاد محیط جلوگیری می کنند، هم طرح فانتزی دارند و می توانند جلوه خیلی خوبی به اتاق بدهند.

می توانید طرح مورد نظرتان را پرینت بگیرید یا با کمک یک مداد به دیوار منتقل کنید و سپس با رنگ های ساده مثل اکرولیک، آبرنگ یا گواش آن را رنگ کنید.

تزیین اتاق دختر