36 ایده بی نظیر برای تزیین اتاق نوزاد پسر که شما را به وجد خواهد آورد

تزیین اتاق نوازاد یکی از جذاب ترین و زیباترین کارهایی است که می توانید برای فرزند خود انجام دهید. تزیین اتاق کودک برای زمانی که اعضای فامیل به دیدن نوزاد شما و سیسمونی او می آیند اهمیت زیادی دارد. که شما می توانید با یک تزیین خلاقانه خاطره زیبایی در ذهن اطرافیان خود بسازید. هم چنین داشتن یک دکوراسیون زیبا، به داشتن یک آلبوم عکس زیبا از روزهای اولیه تولد نوزادتان کمک زیادی می کند.

علاوه بر این، نوزاد شما باید در این اتاق رشد پیدا کند. تزیین خلاقانه اتاق کودک تان می تواند نقش بسیار مهمی در توانایی های وی و رشد خلاقیت او داشته باشد.

ایده های بسیاری برای تزیین سیسمونی وجود دارد که ممکن است به جای کمک کردن به شما، سردرگم تان کند. اما برای راهنمایی بیشتر، در این مقاله تلاش می کنیم36 ایده برتر برای تزیین اتاق نوزاد پسرتان، در 5 دسته کلی به شما معرفی کنیم. اگر دوست دارید یک اتاق بسیار زیبا برای نوزاد پسر خود تزیین کنید با ماه همراه باشید.

بیشتر بخوانید: ۱۰قدم برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب نوزاد

محتوا

انتخاب اصولی وسایل

یکی از مهم ترین چیزهایی که در زیبا بودن اتاق نوزاد و سیسمونی آن نقش بازی می کند، انتخاب مناسب و شیک بودن وسایل مختلف آن می باشد. در این صورت حتی اگر تزیین خاصی هم روی اتاق انجام ندهید، وسایل به خوبی خودشان را نشان می دهند و در نهایت یک اتاق زیبا خواهید داشت.

آیا مدل های مختلف سیسمونی و تخت نوزاد زیبای بامبینو را دیده اید؟

خرید سیسمونی نوزاد

تزیین اتاق نوزاد پسر با بادکنک

بادکنک ها، یکی از اصلی ترین اجزای تزیین ها در مراسم ها و مکان های مختلف هستند. استفاده خلاقانه از بادکنک برای تزیین به شما کمک می کند در عین داشتن یک دکوراسیون فوق العاده جذاب، هزینه کمی برای آن پرداخت کنید. برای تزیین اتاق با کمک بادکنک، کارهای زیادی می توانید انجام بدهید که در ادامه به زیباترین و جذاب ترین آن ها اشاره می کنیم.

1- تزیین سقف با دسته ای از بادکنک ها

می توانید تعداد زیادی بادکنک که هارمونی رنگ مناسبی با یک دیگر را دارند با را به وسط سقف یا گوشه ای از آن متصل کنید و یک عروسک را در انتهای آن آویزان کنید. به گونه ای که انگار عروسک با کمک بادکنک ها در حال بالا رفتن است. می توانید برای این کار از بادکنک های هلیومی یا معمولی استفاده کنید. اما نکته مهم در این مدل از تزیین اتاق، استفاده زیاد از بادکنک ها همراه با هماهنگی رنگ ها می باشد.

تزیین اتاق نوزاد با بادکنک

2- تزیین اتاق با کمک ریسه های نوری  (LED) و بادکنک ها

تعدادی بادکنک با رنگ های مختلف تهیه و به طور غیر یکسان باد کنید. با کمک نخ های رنگی و تزیینی آن ها را به صورت ریسه ای، دسته ای یا تکی، بسته به فضای در اختیار، به صورت پخش یا متراکم از دیوار یا سقف آویزان کنید. سپس با کمک ریسه های LED، در لابلای بادکنک ها، به آن ها جلوه دهید.

تزیین اتاق نوزاد با بادکنک

3- تزیین در ورودی اتاق نوزاد با کمک بادکنک

تعدادی بادکنک تهیه کرده و بالای درب ورودی را تزیین کنید. برای این کار بادکنک های معمولی هم مناسب هستند. اما اگر دوست داشته باشید اطراف درب را تزیین کنید بهتر است از بادکنک های هلیومی استفاده کنید.

تزیین اتاق نوزاد با بادکنک

4- تزیین سقف با اشکال خلاقانه از بادکنک ها

با کمک بادکنک ها می توانید شکل های خلاقانه ای تهیه و برای تزیین سقف و … از آن استفاده کنید. در زیر می توانید نمونه ای از این کار را ببینید. برای مثال می توانید با کمک بادکنک های معمولی و دسته های نگهدارنده آن ها سبدی از بستنی های قیفی بادکنکی درست کنید و در گوشه اتاق از آن استفاده کنید. یا با کمک بادکنک های هلیومی، یک سقف پر از بستنی داشته باشید.

تزیین اتاق نوزاد با بادکنک

5- تزیین دیوار مخصوص عکس یادگاری

می توانید یک دیوار که فضای مناسبی دارد را برای گرفتن عکس یادگاری از فرزند دلبندتان اختصاص دهید و آن را تزیین کنید. بادکنک یکی از بهترین وسیله ها برای تزیین این دیوار می باشد که هم تم کودکانه به آن می بخشد و هم بسیار شیک و متنوع است. در شکل زیر می توانید نمونه ای از آن را مشاهده کنید.

تزیین اتاق نوزاد با بادکنک

6- دنیای بادکنکی

هر چیزی که در ذهن تان باشد را می توانید با کمک بادکنک ها اجرا کنید. درست کردن بالن به کمک بادکنک و یک سبد، رنگین کمان و استند اعداد و حروف از این دسته می باشد. برای ساختن استند حروف و اعداد می توانید اول الگوی آن را روی یک مقوا در آورده و سپس بادکنک ها را به آن متصل کنید.

 در مورد ساخت بالن هم حتما بادی از بادکنک های هلیومی استفاده کنید. هر چه تعداد، سایز بندی و رنگ بندی بادکنک ها بیشتر باشد بالن زیباتری خواهید داشت.

اما در مورد ساخت رنگین کمان لازم است اولا رنگ های شما کاملا به هم هم خوانی داشته باشد و ثانیا سایزبندی را در باد کردن آن ها رعایت کنید که شاید پروسه سخت و زمان بری باشد.

تزیین اتاق نوزاد با بادکنک

7- ساخت اعداد و حروف با بادکنک

می توانید با کمک بادکنک ها حرف اول اسم کودکتان را روی دیوار درست کنید. برای این کار به بادکنک های معمولی نیاز دارید. هرچه تراکم بادکنک ها و هماهنگی آن بیشتر باشد طرح زیباتری خواهید داشت. اما حتی با تعداد کمی از بادکنک و با کمک کمی گل یا کاغذ و مقوای رنگی هم می توانید در نهایت طرح زیبایی داشته باشید.

تزیین اتاق نوزاد با بادکنک

8- میوه آرایی با بادکنک ها

با کمک بادکنک های مختلف و مقوا یا کاغذهای رنگی می توانید میوه های مختلفی درست کنید و از آن برای تزیین اتاق کودکتان از آن استفاده کنید. ریسه های میوه ای که در سراسر اتاق نصب شده اند جلوه زیبایی دارد. مخصوصا این که با بادکنک های معمولی و ساده می توانید طرح های متنوعی درست کنید.

تزیین اتاق نوزاد با بادکنک

تزیین اتاق نوزاد پسر با نمد

نمدها، بافت های پشمی مانندی هستند که در تنوع بالا با قیمت مناسب در دسترس می باشند. کار با نمدها آسان و زیباست. برای تزیین اتاق نوزادتان با نمد، حتی اگر پسر باشد ایده های زیادی وجود دارد. با ما همراه باشید.

9- ریسه های نمدی

با کمک نمد و چسب و چند گیره تزیینی می توانید ریسه های زیبایی بسازید. برای تزیین اتاق نوزاد پسر بهتر است از رنگ های اسپرت و طرح های پسرانه یا خنثی استفاده کنید.

تزیین اتاق نوزاد با نمد

10- تزیین اتاق با آویزهای نمدی

با کمک نمد می توانید عروسک های زیبا درست کنید و به عنوان آویز های مختلف در بالای تخت، روی در و … از آن استفاده کنید.

تزیین اتاق نوزاد با نمد

11- کوسن های تزیینی با نمد

با کمک نمد و پارچه های مختلف، می توانید کوسن های تزیینی و گارد تخت نوزاد بسازید. طرح های زیادی از این کوسن ها وجود دارد که می توانید به راحتی درست کنید و جلوه زیبایی به اتاق نوزاد خود بدهید.

تزیین اتاق نوزاد با نمد

12- تزیین دیوار اتاق با عروسک های نمدی

با کمی خلاقیت و چند عروسک نمدی می توانید دیوارهای اتاق نوزادتان را تزیین کنید تا از یکنواختی خارج شود. یک دیوار زیبای نمدی می تواند برای نوزاد شما نیز بسیار جذاب باشد.

تزیین اتاق نوزاد با نمد

13- قاب عکس های نمدی

با کمک نمدهای مختلف، قاب عکس بسازید. برای تزیین آن نیز بهتر است گل های نمدی، حیوانات کوچک و … بسازید و روی آن نصب کنید. استفاده از نمد 4 میل، به علت ضخامت بالاتر برای این کار بهتر است.

تزیین اتاق نوزاد با نمد

14- فرشینه های نمدی برای تزیین اتاق

با کمک نمد، می توانید فرش های کوچکی برای اتاق خواب و سیسمونی فرزند خود بسازید. فرش های خلاقانه ای که علاوه بر زیبایی، می توانند نقش مهمی در سرگرم کردن فرزند شما داشته باشند. برای مثال می توانید شبیه سازی از خیابان ها و جاده ها بسازید تا با ماشین های خود بتواند روی آن بازی کند.

تزیین اتاق نوزاد با نمد

تزیین اتاق با کاغذ رنگی

15- دیوارهای کاغذی

با کمک برش های ساده کاغذ رنگی یا اوریگامی های کوچک می توانید دیوار اتاق فرزندتان را از سادگی نجات دهید و یک تزیین زیبا و ساده داشته باشید.

تزئین اتاق نوزاد با کاغذ رنگی

16- تزیین سقف با توپک های کاغذی

با کمک کاغذ رنگی های مختلف، توپک های مختلف درست کنید و از سقف آویزان کنید. روش ساختن توپک ها با طرح های مختلف در اینترنت موجود می باشد که می توانید از آن ها ایده بگیرید.

تزئین اتاق نوزاد با کاغذ رنگی

17- باغ وحشی از کاغذ رنگی

طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید و با کمک کاغذ رنگی آن را روی دیوار اجرا کنید. در عکس زیر می توانید نمونه ای از اجرای طرح باغ وحش را بر روی دیوار اتاق ببینید. علاوه بر تزیین دیوار، می توانید از طرح کاغذی برای جلوه دادن به کمد و سایر اجزای سیمونی نوزادتان هم استفاده کنید. اجرای هماهنگ یک طرح بر روی دیوار و وسایل مختلف می تواند ظاهر زیبایی به اتاق خواب کودکتان بدهد.

تزئین اتاق نوزاد با کاغذ رنگی

18- قاب های دکوراتیو پسرانه

یک طرح مناسب و نسبتا ساده انتخاب کنید و با کمک کاغذ رنگی آن ها را بسازید. قاب های دکوراتیو، نقش پر رنگی در زیبا کردن محیط و اتاق نوزادتان دارند.

تزئین اتاق نوزاد با کاغذ رنگی

19- استند حروف و اعداد با کاغذ رنگی

طرحی که دوست دارید از آن استند بسازید را روی یک مقوای ضخیم رسم کنید و دور آن را ببرید. سپس با کمک گل های رنگی از جنس کاغذ آن را بپوشانید. و از آن برای تزیین دیوار، درب و …  استفاده کنید.

تزئین اتاق نوزاد با کاغذ رنگی

20- استیکرهای در کاغذی بسازید

یک طرح ساده انتخاب کنید و روی کاغذ رنگی آن را اجرا کنید. و سپس بر روی قسمت های مختلف در بچسبانید.

تزئین اتاق نوزاد با کاغذ رنگی

رنگ آمیزی اتاق نوزاد

رنگ و طرح دیوارها نقش مهمی در زیبا به نظر رسیدن اتاق دارد. با یک رنگ آمیزی زیبا و خلاقانه می توانید به راحتی اتاق نوزادتان را طراحی کنید.

21- رنگ آمیزی اتاق با رنگ های خنثی

بهتر است اتاق نوزادتان با رنگ های خنثی به خصوص طوسی و خاکستری رنگ کنید. زیرا شما با کمک وسایل رنگی مختلف می توانید به اتاق نوزادتان روح ببخشید. یک دکوراسیون شیک و به روز با ترکیب گروه های رنگ خاکستری، سفید و سایر رنگ ها به دست خواهد آمد.

22- رنگ آمیزی اتاق با کمک شابلون های ساده

با کمک یک تکه طلق، یک شابلون بسازید و قسمت هایی از دیوار را که دوست دارید با کمک شابلون رنگ کنید.

رنگ کردن دیوار اتاق کودک

23- طرح های نواری برای رنگ زدن دیوار اتاق

با کمک چسب 5 سانتی، قسمت هایی از دیوار را که نمی خواهید رنگ شود بپوشانید. سپس با قلمو سایر قسمت ها رنگ کرده و در نهایت پس از خشک کن کل قسمت ها چسب ها را به آرامی جدا کنید. برای این کار بهتر است از چسب های نواری که خاصیت چسبانندگی کمتری دارند استفاده کنید.

رنگ کردن دیوار اتاق کودک

24- تزیین دیوار اتاق به شکل آسمانی پر از ستاره

یکی از بهترین تم هایی که می توانید برای رنگ کردن دیوار اتاق کودکتان در نظر بگیرید آسمان پر از ستاره است. با ترکیب رنگ مشکی، سرمه ای یا خاکستری تیره و کمی رنگ سفید یا زرد می توانید یک آسمان پر از ستاره داشته باشید. برای این کار ابتدا دیوار را کاملا مشکی کنید. سپس با کمک یک شابلون ستاره ای کوچک، طرح آسمان پر ستاره را بزنید. هم چنین می توانید به صورت نمادین چند صورت فلکی را روی دیوار به تصویر بکشید.

رنگ کردن دیوار اتاق کودک

25- رنگ آمیزی با کمک کاراکترهای انیمیشنی

اگر دوست دارید از این مدل استفاده کنید بهتر است ابتدا دیوار را با رنگ مد نظرتان رنگ کنید. چون غالبا طرح های انتخابی کمی شلوغ تر هستند بهتر است از زمینه سفید برای این کار استفاده کنید.

پیشنهاد می کنیم اگر نقاشی خوبی دارید این مدل را حتما امتحان کنید. حتی اگر گوشه کوچکی از اتاق باشد. ابتدا طرح خام مورد نظرتان را با مداد، خودکار حرارتی یا هر وسیله دیگری که سراغ دارید بکشید. سپس با کمک رنگ اکرولیک طرحی را که کشیده اید رنگ کنید. حتما پس از پایان کار، از نتیجه آن حیرت خواهید کرد.

رنگ کردن دیوار اتاق کودک

26- ترکیب نقاشی مینیمال با اسباب بازی بر روی دیوار

این سبک از رنگ آمیزی دیوار یکی از بهترین مدل هایی است که می توانید برای تزیین اتاق از آن استفاده کنید. یک طرح ساده و مینیمال را انتخاب کرده و نقاشی آن را شروع کنید. خوبی این سبک، در این است که نیاز به نقاشی حرفه ای ندارید. بلکه طرح شما از خطوط ساده به دست می آیند.

در این سبک از نقاشی، هارمونی دقیق رنگ ها از اهمیت بالایی برخوردار است. آیا طرح زیر برای شروع کردن و دست به رنگ شدن شما کافی نیست؟

رنگ کردن دیوار اتاق کودک

تزیین اتاق نوزاد با وسایل دور ریختنی

27- اتاق پرنده ها یا اتاق نوزاد؟

یکی از زیباترین کارهایی که می توانید با وسایل دور ریختنی برای تزیین اتاق استفاده کنید درست کردن و نصب لانه پرنده بر روی دیوار است. با کمک جعبه های خالی، کمی مقوا و رنگ و مقدار زیادی حوصله می توانید تعداد زیادی لانه پرنده درست کنید و با کمک چسب های دو رو بر روی دیوار نصب کنید. تعداد زیاد و تنوع رنگ در این مدل، می تواند به زیبایی هر چه بیشتر آن کمک کند.

تزیین اتاق نوزاد با وسایل دور ریختنی

28- دایره های رنگی با کمک مقواهای دور ریختنی

با کمک مقواهایی که از جعبه بسته بندی های مواد غذایی و …  دور می ریزید می توانید تعداد زیادی دایره های رنگی درست کنید و از آن برای تزیین اتاق استفاده کنید. از صفحه های رنگی ژورنال ها نیز می توانید برای این کار استفاده کنید اما مقوا به دلیل ضخامت بالاتر، گزینه مناسب تری است.

تزیین اتاق نوزاد با وسایل دور ریختنی

29- تابلوهای دکوراتیو باور نکردنی

با کمک دکمه های رنگی می توانید تابلوهای بی نظیری بسازید که هر بیننده ای را به وجد بیاورید. می توانید در اینترنت جست و جو کنید و از طرح های مختلف آن ایده بگیرید.

تزیین اتاق نوزاد با وسایل دور ریختنی

30- تزیین اتاق با پوم پوم های محبوب

اگر اهل بافتنی باشید احتمالا ته مانده ای از کامواهای مختلف دارید که نمی دانید با آن ها چه کنید. اگر برای خودتان هم این اتفاق نیفتد، حتما در خانه مادرتان می توانید پلاستیکی از باقی مانده کامواها را پیدا کنید.

یکی از بهترین راه ها برای استفاده کردن از آن، ساخت پوم پوم می باشد. پوم پوم ها، توپک های کاموایی هستند که درست کردن شان بسیار ساده و آسان است. پوم پوم بسازید و از آن ها برای ساختن ریسه های مختلف یا فرشینه های رنگی برای اتاق کودک تان استفاده کنید.

تزیین اتاق نوزاد با وسایل دور ریختنی

31- تزیین اتاق با باکس های ایموجی

ایموجی ها، چهره های پرطرفدار این روزها هستند که همه جا خودشان را نشان داده اند. برای این که از ترند بودن ایموجی ها، عقب نیفتید بهتر است همین حالا دست به کار شوید. چند جعبه سفت و محکم انتخاب کنید و با کمک کمی رنگ زرد آن ها را تبدیل به ایموجی های دوست داشتنی کنید. برای این کار می توانید از رنگ های گواش و اکرولیک استفاده کنید.

تزیین اتاق نوزاد با وسایل دور ریختنی

32- ظرف های هیولایی در تزیین اتاق نوزاد

با کمک بطری های شوینده های مختلف می توانید ظرف های هیجان انگیز هیولایی بسازید. این ظرف ها که ماهیت پسرانه دارند بسیار جذاب هستند که می توانید برای دادن نظم بیشتر به وسایل نوزادتان نیز از آن استفاده کنید. در صورتی که رنگ ظرفتان را دوست ندارید می توانید با کمی رنگ اسپری آن را به رنگ دلخواه خود در آورید.

تزیین اتاق نوزاد با وسایل دور ریختنی

33- آدم برفی هایی که آب نمی شوند

با کمک درب های فلزی نوشابه می توانید ادم برفی های زیبا بسازید. و از آن ها برای تزیین دستگیره ها و … استفاده کنید.

تزیین اتاق نوزاد با وسایل دور ریختنی

34- آدم های سنگی

چند سنگ صیقلی و صاف را انتخاب کرده و خوب بشویید. سپس با کمک رنگ هایی که در اختیار دارید آن ها را به شکل آدم برفی رنگ بزنید. از این مجسمه کوچک می توانید به صورت دکوراتیو روی شلف ها استفاده کنید.

تزیین اتاق نوزاد با وسایل دور ریختنی

35- تزیین اتاق با مجسمه های دور ریختنی

با کمک چند عدد رول دستمال کاغذی و رنگ کردن آن ها می توانید مجسمه های دکوراتیو زیبا بسازید. و از بودن آن در قفسه نوزادتان لذت ببرید.

تزیین اتاق نوزاد با وسایل دور ریختنی

36- برای تزیین اتاق، باکس های متنوع بسازید

با کمک باکس های پلاستیکی مختلف و رنگ کردن آن ها می توانید شلف های مختلف برای اتاق کودکتان بسازید. انتخاب رنگ مناسب، همراه با چیدمان متنوع آن ها، می تواند یک دکوراسیون زیبا و ارزان برای شما هدیه دهد.

تزیین اتاق نوزاد با وسایل دور ریختنی

تزیین سقف اتاق نوزاد

سقف اتاق یکی از مهم ترین اجزای اتاق است که متاسفانه توجه کافی به آن نمی شود. اما در عین حال با صرف اندکی وقت و حوصله می توانید یک تزیین زیبا و ماندگار برای اتاق فرزندتان داشته باشید.

برای اینکه ایده های بیش تری برای این کار بگیرید شما را به خواندن مطلب زیر دعوت می کنیم:

بیشتر بخوانید: طراحی سقف کودک با مدل های مختلف

به طور خلاصه:

همان طور که گفتیم برای تزیین اتاق نوزاد پسر، مدل های مختلفی وجود دارد. که ما به صورت کلی در دسته های زیر بیان کردیم:

  1. تزیین اتاق با بادکنک
  2. تزیین اتاق با نمد
  3. تزیین اتاق با کاغذ رنگی و مقوا
  4. تزیین اتاق با وسایل دور ریختنی
  5. ایده های رنگ کردن دیوار اتاق نوزاد

اما در استفاده کردن از این ایده ها باید مراقب هم خوانی آن ها باشید. هم چنین سعی کنید از شلوغ کردن زیاد اتاق نیز بپرهیزید.

شما برای تزیین اتاق نوزاد از کدام ایده را دوست داشتید؟ آیا ایده جدیدی دارید؟ با ما در میان بگذارید.