مناسب ترین ابعاد استاندارد تشک نوزاد چقدر است؟ + تصویر اندازه ها

خواب راحت و درست، سرحالی و سلامتی به همراه دارد و خواب غیر اصولی و نادرست باعث می شود که انرژی برای انجام کارها را نداشته باشیم و سلامتی ما را به خطر می اندازد. ولی امروز بامبینو قصد ندارد که در مورد خواب راحت خودمان صحبت کند، بحث امروز ما در مورد این است که چگونه مناسب ترین ابعاد استاندارد تشک نوزاد خود را انتخاب کنیم؟

چرا باید برای تخت خواب نوزاد خود از تشک استاندارد استفاده کنیم؟

هیچ کدام از ما نمی خواهیم که فرزندمان در دوره ای که بیشترین زمان را روی تخت خواب و تشک می گذراند، احساس ناراحتی کند و مشکلاتی برای او بوجود بیاید که تا در بزرگسالی با آنها دست و پنجه نرم کند. به همین دلیل سرویس خواب نوزاد را باید با دقت و آگاهانه انتخاب کرد. یکی از ویژگی های تخت استاندارد برای نوزاد، داشتن یک تشک خوب و راحت، ابعاد مناسب است که در این مطلب به شما آموزش می دهیم که ابعاد استاندارد برای تخت خواب نوزاد به چه صورت است.

ابعاد استاندارد تشک نوزاد چقدر است؟

تخت های ثابت و گهواره ای که بعد از تولد برای نگهداری و خواب نوزاد استفاده می شود، کوچکتر از تخت های نوزادی هستند که در بازار موجود می باشد. از طرفی به دلیل ظریف و حساس بودن کودک شما، باید در این مرحله سرویس خواب نوزاد مناسبی خریداری کنید که راحتی نوزاد شما را مورد توجه قرار داده باشید.

به عنوان مثال شما باید رنگ تشک و ملحفه ی روی تشک را طوری انتخاب کنید که در صورت ایجاد شدن کوچکترین کثیفی آنرا برطرف کنید، همچنین نرمی و راحتی تشک به گونه ای باشد که از نظر اصولی روی سلامتی نوزاد تاثیر نگذارد و جنس تشک باید طوری باشد که برای نوزاد شما حساسیت ایجاد نکند . ابعاد استاندارد سرویس خواب نوزاد بسته به مدل ابعاد مختلفی دارند که ابعاد مورد نظر برای هر مدل به صورت زیر است:

ابعاد استاندارد تخت نوزاد

سرویس خواب نوزاد چند تکه (که معمولا 3، 4 یا 8 تکه هستند):

 تشک های موجود در این سرویس خواب ها برای نوزادان 80*60 است.

تشک نوزاد طبی:

 از این تشک ها می توان هم روی تخت به عنوان تشک تخت خواب و هم بر روی زمین و به اصطلاح برای مواقع دم دستی استفاده کرد. این تشک ها در ابعاد 65*95 تولید می شوند.

تشک های نوزادی معمولی:

 تخت های سرویس خواب نوزاد معمولا 70*130 و 70*135 هستند، هر کدام از این تخت ها تشک مربوط به خود را می خواهد که این تشک ها را با توجه به استاندارد ابعاد تخت نوزاد تولید می کنند.

تشک های تخت های نوزاد نوجوان:

سایز تشکی که در این تخت ها قرار می گیرد 80*180 است. این تخت ها در ابتدا که برای نوزاد شما استفاده می شود، یک کمد در انتهای تخت قرار دارند. با بزرگتر شدن کودکتان شما می توانید این کمد را بر دارید و سایز تخت را بیشتر کنید. به این تخت ها سرویس خواب نوزاد نوجوان هم می گویند.

همیشه به یاد داشته باشید که با یک بار خرید درست و اصولی که با تحقیق و آگاهی انجام شده باشد، از بروز مشکلات زیاد و جبران ناپذیری در آینده جلوگیری می کنید. پس با خرید تشک های استاندارد و با کیفیت خواب راحت و سلامتی را به  کودکان  خود هدیه  دهید.

برای دریافت آدرس نمایندگی های بامبینو و خرید سیسمونی نوزاد دراصفهان کلیک کنید.