ابعاد استاندارد تخت نوجوان

اولین وسیله ای که پدر مادر ها به خصوص در اصفهان باید برای کودکان خود در نظر بگیرند، تخت خواب استاندارد و مناسب است چرا که اولین اولویت برای پدر و مادر خواب راحت فرزندشان است. تخت خوابی که انتخاب می کنید باید با توجه به دکوراسیون اتاق، قد و وزنِ فرزند نوجوان تان باشد.

سرویس نوجوان مدل P800

تختهای نوزاد – نوجوان

در بازار تخت‌هایی به نام نوزاد – نوجوان موجود است. همانطور که در ویژگی های تخت استاندارد برای نوزاد توضیح دادیم. در اوایل کار و نوزادی می توانید از حفاظ ها و لبه های این تخت ها استفاده کنید و بعد که فرزندتان به دوره ی نوجوانی پا گذاشت ارتفاع تخت را افزایش داده و لبه ها و حفاظ ها را بردارید.

یکی از نکاتی که در مورد تخت نوزاد باید به یاد داشته باشید این است که تخت فرزند شما باید هر روز تمیز شود. و می توانید یک توری نازک به عنوان پشه بند دور تا دور تخت کودک خود بکشید تا او را نیش حشرات محافظت کرده باشید.

تخت را بر اساس قد و وزن جثه انتخاب کنید

شما باید هنگام خرید تخت خواب برای فرزند خود به جثه و قد و وزن او توجه کنید و تخت را در ابعاد بالاتری بخرید. چون فرزند شما در سن رشد است و خرید اشتباه باعث از بین رفتن راحتی او می شود و علاوه بر آن هزینه های انجام شده خودتان هم تلف می شود.

ارتفاع مناسب برای تخت خواب نوجوان

ارتفاع سرویس خواب نوجوان باید به اندازه ای باشد که کودک شما در زمان نشستن روی تخت کف پایش به زمین برسد. و ران و ساق پای او در زمان نشستن با هم زاویه 90 درجه بسازند، همچنین زاویه لگن و کمر باید به گونه ی باشد که کودک در حالت صاف و بدون قوز نشسته باشد. این بهترین فرم حالت است چون ارتفاع تخت با قد کودک در یک حالت استاندارد و مناسب قرار می‌گیرد؛ اگر فرزند نوجوان شما از آن کودکان پر جنب و جوش و پرتحرک است، پیشنهاد بامبینو به شما این است که ارتفاع تخت را کمتر از حد معمول بگیرید تا از اتفاقات بعدی تا حدی پیشگیری کرده باشید.

سرویس خواب نوجوان مدل L320

زمان خرید تخت های دو طبقه، ارتفاع سقف را در نظر بگیرید

اگر می خواهید برای فرزندان خود تخت های دو طبقه بخرید، باید مدلی را انتخاب کنید که لبه های محافظ خوبی داشته باشد. همچنین طبقه دوم تخت های دو طبقه نباید زیاد به سقف نزدیک باشد؛ پس در خانه‌هایی که ارتفاع کف اتاق تا سقف کم است، پیشنهاد می شود از تختهای دو طبقه استفاده نکنید. در ضمن مراقب باشید که هیچ لامپ، مهتابی یا روشنایی مستقیمی بالای سر فرزندتان نباشد.

تخت مورد نظر خود را با توجه به فضای اتاق خریداری کنید.

عرض استاندارد تخت های موجود در بازار برای نوجوان و کوکان 70 سانتی متر و طول آنها 130 سانتی متر است.و علاوه بر آن باید به یاد داشته باشید که طول تخت خواب برای فرزندتان باید 20 سانتی متر بلند از قد او باشد، همچنین عرض یک تخت مناسب برای نوجوان 90سانتی متر است و در مواردی قد او بلند تر باشد عرض تخت به 110 سانتی متر هم میرسد.انتخاب یک تخت با ابعاد استاندارد، باعث ایجاد تناسب فضایی بهتری در دکوراسیون اتاق کودک و نوجوان می شود. تخت‌هایی با ابعاد استاندارد در بازار موجود است معمولا طبق استاندارد هایی که گفتیم ساخته می شوند واگر بخواهید در ابعاد بزرگتر یا کوچکتری تخت خوابی برای فرزند خود بسازید باید به افرادی که در این زمینه فعالیت دارند سفارش ساخت تخت خواب دلخواه خود را بدهیم.

ابعاد استاندارد تخت نوجوان

چوب استفاده در تخت خواب را بو کنید

وقتی به سراغ خرید تخت و مبلمان و سایر وسایل چوبی به یک فروشگاه می روید، حتما محل اتصالات و جاهایی که چوب ها به هم بوسیله ی میخ یا چسب یا منگنه و… متصل شده اند را بو کنید و اگر بوی تند و زننده ای به مشام شما خورد و از بوی آن اذیت شدید، بهتر است که به سراغ وسایل دیگری بروید، چون کودکان به شدن به بو حساس هستند و امکان این که این موضوع در آنها حساسیت بوجود بیاورد زیاد است. بیشتر بچه‌ها زمینه آلرژی دارند و بوی اکثر رنگ‌ها و مواد جلادهنده برای کودکان زننده و بد است. در ضمن زمانی که می خواهید یک تخت چوبی بخرید به یاد داشته باشید که قسمت های چوبی آن دارای شکاف نباشد، چون این شکاف ها ممکن است که محل تجمع حشرات شود.

تشک را هماهنگ با قوس بدن انتخاب کنید

از بین تشک های مختلفی که در بازار موجود است، تشک درست و استاندارد آن است که نه زیاد نرم باشد و نه زیاد سفت. در زمان خرید تشک به یاد داشته باشید که انگشت شما نباید زیاد در آن فرو برود و یا به حدی باشد که انگار فرزندتان روی چوب می خوابد. نرم بودن تشک باید به حدی باشد که حالت قوس طبیعی بدن در زمان خوابیدن حفظ شود

بیشتر بخوانید: ابعاد تشک نوزاد

هر سه یا چهار سال یک بار تشک خود را سر و ته کنید.

از آنجایی که سفتی و نرمی تشک شما باید به حدی باشد که فشار بیش از حد به ستون فقرات شما وارد نشود و قوس‌های بدن حالت طبیعی خودشان را حفظ کنند. پس بهتر است که هر سه چهار سال یک بار تشک خود را سر و ته کرده تا از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

موقع خواب سر و بدن فرزندتان در یک امتداد باشد.

اندازه بالشت باید با سر و پهنای شانه ی کودک متناسب باشد و باید به شکلی باشد که سر و بدن در یک راستا قرار بگیرد، بنابراین بهتر است بالشت نه خیلی کوتاه و نه خیلی بلند باشد. بهترین خالت خوابیدن این است که بدن با سطح تخت موازی باشد. از طرفی هر چه شانه ها پهن تر باشد، باید قطر بالش بیشتر باشد. بهترین حالت خوابیدن به شکل طاق‌باز یا به پهلو می باشد.

رعایت استاندارد هایی که برای سرویس خواب نوجوان تعریف شده است شاید امروز به نظر شما آنقدر هم ضروری نباشد، ولی به یاد داشته باشید که رعایت کردن این استاندارد ها از بروز خیلی از مشکلات رایج در زمان بزرگسالی آنها جلوگیری می کند. پس تا دیر نشده فکری به حال این قضیه بکنید.

بامبینو این افتخار را دارد که با رعایت استاندارد ها و در نظر گرفتن کیفیت در رأس کار، از روز تولد تا پایان رشد، همراه شما باشد و برای شما سلامتی به ارمغان بیاورد.

برای دیدن آدرس نمایندگی سیسمونی اصفهان کلیک کنید.