ویژگی های تخت استاندارد برای نوزاد

در زمان خرید سرویس خواب نوزاد فقط نباید به زیبایی و جذابیت توجه شود بلکه باید استاندارد ها و اصولی را رعایت کنیم که نوزاد دلبندمان خواب راحت، ایمن و دلچسب داشته باشد.

یکی از مهمترین وسایلی که زمانی قصد خرید سیسمونی را داریم سرویس خواب نوزاد است. سرویس خواب معمولا قبل از تولد کودک خریداری شده و در اتاق او قرار می گیرد و بخشی از چیدمان اتاق او را درست می کند. سرویس های خواب نوزاد معمولا از سه تکه اصلی تشکیل شده اند:

  • بالش
  • لحاف و تشک
  • تخت کوچک یا گهواره

سرویس خواب نوزاد جنس ایرانی معمولا از جنس تترون یا مخمل است ولی سرویس خواب نوزاد خارجی که دارای تنوع جنس بیشتری هستند و بیشتر اوقات از پارچه های ضد حساسیت برای دوختن آنها استفاده شده است.

از آنجایی که نوزاد در دو یا سه سال ابتدایی در مرحله حساسی قرار دارد و اکثر اوقات به دلیل این که هنوز از نظر حرکتی رشد نکرده است باید در تخت نوزاد نزدیک والدین خود باشد و در تخت کوچک یا گهواره ای که به عنوان مثال در اتاق پدر و مادر است است نگهداری می شود، این دوران مهم ترین قسمت زندگی نوزاد شماست و یا می توان گفت سنگ زیر بنای آینده نوزاد شما، دوران کودکی اوست. پس باید به این دوره که جسم و روح نوزاد در مرحله حساسی قرار دارد توجه زیادی کنید تا بتوانید او را در این مدت که درک و فهمش در حال شکل گرفتن است در آرامش و راحتی قرار دهید و با تهیه یک سرویس خواب نوزاد خوب، سلامتی او را تضمین کنید.

پس باید در این مرحله در مورد خرید وسایل مورد نظر برای نوزاد خود تحقیق کنید و وسایلی که به طور مستقیم با او سر و کار دارند را هوشمندانه و درست انتخاب کنید

 

یک تخت خواب استاندارد نوزاد چگونه است؟

ابعاد استاندارد وقتی می خواهید برای نوزاد خود تخت انتخاب کنید باید اول از همه قد و وزن نوزاد خود را در نظر بگیرید. ولی ممکن است الان با خود بگویید که من قبل از به دنیا آمدم بچه ام می خواهم سیسمونی بخرم؛ به همین دلیل امروزه با خرید تخت های قابل تنظیم که از دوران نوزادی تا نوجوانی قابل استفاده است می توانید این مشکل را به راحتی برطرف کنید . تخت‌ خواب‌های نوزاد-نوجوان با لبه های بلند و قابل تنظیمی که دارند می توانند به راحتی از افتادن نوزاد شما جلوگیری کنند و با بالا رفتن سن نوزاد، می توانید کم کم این لبه‌ها ‌را بردارید تا تخت نوزاد خود را به تخت نوجوان تبدیل کنید. همچنین می توانید با بالا رفتن سن فرزند خود ارتفاع تخت را نیز تغییر دهید.
سرویس خواب نوزاد نوجوان مدل استار نمونه ی خوبی از این سری تخت خواب های قابل تنظیم است.

 

رنگ سرویس خواب نوزاد باید چطور باشد؟

طیف رنگ کرم تا استخوانی بهترین رنگ ها برای سرویس خواب نوزاد است. این رنگ ها علاوه بر این که اتاق را روشن و بزرگتر جلوه می دهد باعث می شود که در صورت ایجاد هر گونه کثیفی و لکه سریعاً متوجه شوید. البته اولین و آخرین نفری که در مورد رنگ سرویس خواب نوزاد تصمیم می گیرد شمایید و این مورد بیشتر به سلیقه شما ربط دارد، شما می توانید رنگ سرویس خواب نوزاد خود را هم رنگ دیوار های اتاق یا مخالف آن انتخاب کنید. همچنین باید بیشتر از رنگ بدنه به رنگ تشک دقت داشته باشید تا بتوانید هر عامل مزاحم و هر گونه کثیفی را تشخیص دهید.
در ضمن به یاد داشته باشید که برای انتخاب تخت خواب های دو طبقه مدلی را انتخاب کنید که طبقه دوم، دارای لبه مناسبی داشته باشد و ایمنی فرزند شما را تضمین کند. به علاوه طبقه دوم تخت‌های دو طبقه نباید خیلی به سقف نزدیک باشد و نباید هیچ روشنایی جانبی مثل چراغ خواب یا آباژور در کنار تخت خواب قرار دهید.

 

نکته مهم برای نور اتاق کودک

بهترین نور برای اتاق کودک نور طبیعی است، ولی باید به یاد داشته باشید که هیچ وقت تخت فرزند خود را زیر نور مستقیم و زیر پنجره نگذارید،. اگر تنها جایی که می‌توانید تخت را قرار دهید زیر پنجره است، باید حتما با نصب کردن یک پرده مناسب از پوست نوزاد خود مراقبت کنید.

 

ارتفاع مناسب تخت خواب نوزاد چقدر است؟

تخت خواب نوزاد شیر خوار شما باید لبه های بلندی داشته باشد که از افتادن آن جلوگیری کند. اگر نوزاد شما دوره ی شیر خوارگی را گذرانده، ارتفاع 30*20 سانتی‌متری تخت از سطح زمین میتواند مناسب باشد. برای سنین بالا‌تر که قد کودک بلند‌تر می‌شود، فاصله 40*30 سانتی‌متر استاندارد خواهد بود. اگر قد فرزند شما بلند‌تر و یا کوتاه‌تر از میانگین قد نوزاد در آن سن باشد، این ارتفاع تغییر خواهد کرد. بهتر است فاصله تخت از سطح زمین نه خیلی زیاد و نه خیلی کم باشد.

ویژگی های تخت استاندارد برای نوزاد

مدل تخت خواب نوزاد باید چطور باشد؟

یک تخت استاندارد با طرحی ساده همیشه قابل استفاده است و هیچ وقت از رده خارج نمی شوداگر می خواهید در هزینه های خود صرفه جویی کنید و کودکتان بتواند تا چند سال از آن تخت استفاده کنند، باید یک مدل ساده بخرید که همیشه زیبایی می کند. نکته خیلی مهم در چیدمان و دکوراسیون اتاق نوزاد این است که مراقب باشید تخت نوزاد را به هیچ عنوان زیر پنجره قرار ندهید.

 

جنس تخت‌ خواب نوزاد:

بهترین جنس ها برای تخت خواب نوزاد چوب، Mdf و نئوپان است. اما تخت خواب های فلزی که از فرفوژه درست شده باشد حتی برای بزرگسان نیز توصیه نمی شود در ضمن بهتر است که تخت نوزاد دارای یک فضای خالی در زیر خود باشد تا بتوان آنجا را نظافت نمود و از تجمع کثیفی ها و حشرات جلوگیری کرد . همچنین زیر تخت‌هایی که به صورت کشویی هستند، بسیار به مرتب تر بودن اتاق نوزاد شما کمک می‌کند. کشوهای زیر تخت، محل خوبی برای قرار دادن وسایل اضافی هستند

امیدواریم که این مطلب شما را برای خرید سرویس خواب نوزاد خود راهنمایی کرده باشد.
با بامبینو همراه باشد تا بتوانبد بهترین و استاندارد ترین ها را برای نوزاد خود انتخاب کنید.